Ma 2023. 9 26.
Jusztina, Kozma, Damján napja van.
Látogatók száma : 55983177    
Honlapkeszites

Nagykanizsa is része lesz a külkapcsolati stratégiának

 Tegnap Nagykanizsán is bemutatkozott a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA). A Nagykanizsai Inkubátorház és Innovációs Központban tartott megbeszélésnek két célja volt. Egyrészt a személyes kapcsolatfelvétel, másrészt a HITA kidolgozás alatt álló, külkapcsolati stratégiájának ismertetése. A Nemzeti Külgazdasági Hivatalt Hess Sára régióvezetõ és Antal András tanácsadó képviselte a tárgyaláson. Városunk részérõl Kámán László a Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt. vezérigazgatója, Fenyves Jenõ mûszaki referens, Cserti Csilla a Nagykanizsai Inkubátorház vezetõje és Bognár Erika nemzetközi referens vett részt. A Sormási Ipari Park és Logisztikai Központ részérõl Szányi Gábor jelent meg. 


 A készülõ stratégiával kapcsolatban elhangzott, hogy Nagykanizsa a korábbi befektetõi megkeresései és a német fejlõdési irány mellett, a növekvõ jelentõségû észak-olasz partnerséget tartja erõsítendõnek. A HITA bemutatkozási lehetõséget kínál arra, hogy városunk célpiacainak megfelelõen, különféle rendezvényeken vehessen részt, ahol a befektetési lehetõségekrõl adhatunk tájékoztatást. Konkrétumként felmerült, hogy a HITA a város bemutatására szervezzen egy rendezvényt az olasz nagykövetségen. A HITA regionális vezetõi elmondták tervezik, hogy külkapcsolati stratégiájukba szerepeltetik Nagykanizsát, mint lehetséges befektetési- és üzleti környezetet, valamint ki is ajánlják városunkat. A tárgyalások folytatására a Polgármesteri Hivatalban került sor, ahol Cseresnyés Péter polgármesterrel egyeztettek a város elképzeléseirõl.

Cserti Csilla, NIIK vezetõ2011-10-12 14:57:00


További hírek:


GAZDASÁG ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül