Ma 2023. 6 2.
Kármen, Anita, Péter napja van.
Látogatók száma : 55338336    
Honlapkeszites

Egy jóindulatú szenvedélybetegség- a „foltkór”

Foltkór címmel nyílt kiállítás nyolc foltvarró alkotó munkáiból a Dr. Mezõ Ferenc Gimnázium galériájában.

Táskák, párnák és még a karácsonyt idézõ tájképek fogadják az érdeklõdõket az iskola galériájában, amelyek mind arról árulkodnak, hogy a foltvarrás kedves és - ami elsõ látásra talán nem magától értetõdõ - remek stresszoldó tevékenység is. Nagy szenvedéllyé tud nõni ez a kézmûves technika, ajándéknak pedig kiváltképp értékesek a gondosan elkészített mûvek. Mint ahogy Dolányi Anna, a foltvarrás magyarországi meghonosítója mondta: „Ki ne szeretne olyan ajándékot kapni, amelyik egyedi és csak neki készítették?” Városunkban a Kanizsa Folt csoport foglalkozik az apró textilkockák és formák összevarrásával, immár 2001 óta. Mint Molnár Sándorné, a csoport tagja és a jelenlegi kiállítás megnyitója elmondta, 1998- ban volt az elsõ kiállítás Kanizsán, akkor még nagyatádi kézmûvesek munkáiból, majd városunkban is szervezõdtek tanfolyamok. Az érdeklõdõk rendszeresen jártak további képzésekre, foltvarró táborokba, ahol tökéletesíthették tudásukat, majd szerepeltek munkáikkal Szombathelyen, Nagyatádon és Répcelakon is. A Magyar Foltvarró Céh országos kiállításaira, pályázataira is küldtek be foltvarró alkotásokat, valamint varrtak közösen és egyénileg jótékony célokra is.

(További képek a galériában)


A kiállításon egy szerencsés diák megnyerheti a csoport egyik textilállatkáját, ha bedob egy névvel ellátott cetlit az erre a célra kihelyezett ládába. A munkákat természetesen bárki megtekintheti január harmincegyedikéig.

Z.A.2011-01-12 11:00:00


További hírek:


MAGAZIN ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül