Ma 2023. 6 10.
Margit, Gréta napja van.
Látogatók száma : 55411081    
Honlapkeszites

Összefogással a Mindenki Házáért

Ünnepélyes keretek között köszöntötték a miklósfai Közmûvelõdési és Városszépítõ Egyesület részérõl azon személyeket, akik a helyi Mindenki Házának felújításában segítõ szerepet játszottak. A munkálatok során sor kerülhetett a vizesblokkok és a konyha valamint az elõtér felújítására, a kisterem többfunkciós átalakításra, a legsürgõsebb tetõjavítások elvégzésére, az épület északi bejáratának részleges rendbetételére, illetve majd 200 darab szék újrakárpitozására. Összegben kifejezve ez az 5 millió forintos önkormányzati és az 1 millió forintos szponzori támogatással együtt mintegy 12 milliós tételt jelentett, amit száznál is több személy munkájával sikerült eredményesen felhasználni. A miklósfai összejövetelen többek között ezért az összefogásért mondott köszönetet Dömötörffy Sándor, a városrész egyesületének elnöke.


"A Közmûvelõdési és Városszépítõ Egyesületünk a Mindenki Háza felújításának I. ütemében a következõ munkákat végezte el:
1. Nõi és férfi vizesblokkok átépítése, teljes felújítása
- padozat, oldalfalak csempézése
- teljesen új villanyszerelés, vízvezeték- és szennyvíz szerelés
- új szerelvényezés
- új válaszfalak, új ajtók beépítése
- szagelszívás
- új bejárati rész kialakítás, falazással és új ajtók beépítésével
- teljes festés
- gázkonvektor felújítás

2. Kisterem átalakítása többfunkciós díszteremmé (100 m2)
(elõadó- kiállító valamint rendezvényterem funkciókkal)
- tapétázás
- festés
- gipszkartonozás
- álmennyezet kialakítása
- új villanyszerelés, több funkciós világítás
- faburkolat, díszítõ párkány
- új függönyök
- laminált padlózat
- tárolószekrény kialakítás
- radiátor burkolás
- új bejárati ajtó
- 64 db új kárpitozott szék
- 8 db 8 személyes asztal

3. Konyhafelújítás
- csempézés
- festés
- víz- és szennyvízrendszer felújítása
- új csaprendszer
- új bejárati ajtó beépítése és festése

4. Színpadi feljáró helyiségének felújítása-átalakítása
- új ajtó beépítése, festése
- fogasrendszer kialakítás
- festés

5. Elõtér felújítása, átalakítása
- beltéri festések
- új ajtók beépítése és festése
- fogasrendszer kialakítása

6. Legsürgõsebb tetõjavítások
A teljes tetõjavításra nem kerülhetett sor a téli idõ miatt. (A tervezett felújítás II. ütemezésébõl a társadalmi munka és a szponzori felajánlásoknak köszönhetõen elõre több sürgetõ dolog megvalósult.)

7. 180 db régi kárpitos szék felújítása
- faváz javítása, csiszolása, újrafestése
- kárpitos részek újrakárpitozása

8. Az épület északi bejárati oldalának részleges felújítása
- lépcsõkészítés
- ajtó-, ablak- és falfestés
- ablakpárkányozás

Munkánk elvégzésére felhasználtunk 5 millió Ft önkormányzati támogatást és 1 millió Ft szponzori támogatást. Munkadíjat összesen 250.000 Ft értékben fizettünk ki, a többi munkát önkéntes, társadalmi munkafelajánlással valósítottuk meg. Az elvégzett munka pénzben kifejezhetõ értéke (az 1:1-es anyagköltség és munkadíj arányt figyelembe véve) 12 millió Ft. Egyesületünk az 5 millió Ft önkormányzati támogatás segítségével 12 millió Ft-os felújítást valósított meg.

A felújítások szakszerûen, minõségi anyagok felhasználásával készültek el a miklósfaiak közmegelégedésére. A felújítás példás gyorsasággal, 3 hónap alatt valósult meg. A munkát végzõk nagyon sok hétvégi és késõ esti munkát vállaltak. A felújítás menetében fennakadás nem volt, Szilveszterre a terveknek megfelelõen minden munkálat befejezõdött. Az I. ütemre tervezett felújítást lényegesen túlszárnyaltuk.
Kiknek köszönhetõ? Sokaknak! Több mint 120 ember áldozatos munkájának és sok támogatónak.

A következõkben részletesen ismertetném a közremûködésben résztvevõk névsorát.
A felújítást szakmunkával támogató helyi vállalkozók:
- Mátés Valéria – belsõépítészeti tervek
- Kemenes János – kõmûvesipari munkák
- Mozsolics Ferenc és fia – villanyszerelés
- Béli Zoltán – gipszkartonozás
- Tóth Imre, Kalamász Gábor – csempe burkolás, lapozás
- Hõbe István, Szokol Gyula – festés, tapétázás
- Temesi László és fia – gránitlapok készítése
- Imics László, Szlávecz László – laminált padlózás
- Gerencsér József és fia – lakatosmunkák
- Reizner Attila, Reizner Tamás – szék és asztal készítés
- Majorics Katalin – függönyök varrása
- Püspök József és fia – faburkolat anyagának lakkozása
- Ágoston Tibor – konvektorok színrefújása
- Horváth László, Horváth József, Rózsafi Lajos, Bunczom József – asztalos munkák
- Szabó Péter – víz- és szennyvízszerelés, szerelvényezés
- Zsifkovics László – villanyszerelés

Munkatámogatást adó kanizsai vállalatok:
- Kanizsa Trend – (Miklós Zsolt igazgató úr) – 180 db szék újrakárpitozása
- MÖBELSPAN – laminált asztallapok
- Saubermacher Pannonia – építési hulladék szállítása

Jelentõs anyagi támogatást adók:
- Leisztinger Tamás
- Dobri Lajos
- Böröcz Zoltán
- Dr. Fodor Csaba
- EME Kft.
- Erdõgazdasági Dolgozók Vadásztársasága (Meleg László)

A felújítás alapját képezõ 5 millió Ft-os támogatást tisztelettel megköszönjük a képviselõ testületnek. Külön köszönetet mondunk Marton István polgármesternek a soron kívüli elõterjesztésért, amely nélkül nem valósulhatott volna meg a 2009. évben a felújítás.

Köszönetet mondunk az áldozatos munkavégzésért a Kertbarát Kör tagjainak. Élükön Imrei Ferenc, Németh József, Gárdonyi József, Kalamász György, Spollár József, Rajnics Zoltán, Milávecz László és Imre Béla, Koncz Tivadar, Jakab Árpád, Paulik Zoltán, Horváth Tibor, Drávai József, Mozsolics István, Szak Gábor, Dervalits Balázs, Rajnics Zoltán, Kiss József, Sajni József tagoknak.

Köszönetet mondunk az áldozatos munkavégzésért a Nyugdíjas Klub tagjainak. Élükön Köteles Mihály, Déri Istvánné, Iványi Lászlóné, Kucsebár Lászlóné, Drávecz Józsefné, Spollár Józsefné, Ágoston Lászlóné, Rózsafi Lajosné, Ormódi Géza, Kiss Józsefné, Erdõs Ferenc tagoknak.

Köszönetet mondunk az áldozatos munkavégzésért a Hölgy Klub tagjainak. Élükön Vlasics Lászlóné, Szabó Mária, Milávecz Lászlóné, Németh Gézáné tagoknak.

Köszönetet mondunk az áldozatos munkavégzésért a Ifjúsági Klub vezetõjének Németh Zsófiának.

Köszönet illeti meg az egyesület következõ tagjait is: Németh Árpád, Mátyás Norbert, Kotnyek László, Kapusi Gyõzõ, Mátés László, Takács Zoltán, Baráth József és fia, Dari Antal, Kantó Katalin, Sajni Lászlóné.

Elismerést kívánok mondani Pénzes Szimonettának a ház vezetõjének az áldozatos és magas szintû szakmai munkájáért, és az építkezésben való közremûködésért.

Nagyon sokan magukénak érezték a Mindenki Házát és úgy álltak hozzá mint az övékéhez. Úgy gondolom mindnyájan büszkék vagyunk a megvalósultakra. Akik készen kapnak valamit, azok másképp értékelik azt, mint azok, akik közösen vállvetve, verejtékezve valósítják meg azt. Úgy gondolom „Unokáink is látni fogják” és nekik is büszkén megmutathatjuk. Az elkészülteken kívül büszkék lehetünk arra, hogy bebizonyítottuk a mai széthúzó, ellenségeskedõ világban is lehet egységet teremteni.
A munkálatokat az idén tovább kívánjuk folytatni:
Külsõ festés, szigetelés, fûtés rekonstrukció, ablakcsere, nagyterem-elõtér új padlózása-festése, Ifjúsági Klubszoba valamint számítógépes szoba kialakítása. Reméljük az Önkormányzat további támogatását."
 2010-02-01 12:39:33


További hírek:


MAGAZIN ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül