Ma 2023. 3 24.
Gábor, Karina napja van.
Látogatók száma : 54772193    
Honlapkeszites

Város miséje Szent István napján a nagykanizsai Alsótemplomban

Hagyomány városunkban, hogy Magyarország fõvédõszentjének ünnepén, augusztus 20-án Nagykanizsa katolikus hívei és papjai a Szent József (alsóvárosi) templomban gyûlnek össze a 18 órai szentmisére.


Utána a templom szolgálattevõi szentelt kenyérrel kínálják a jelenlévõket. A szentmisét városunk vezetõi is megtisztelik jelenlétükkel. Ezért este 6-kor a többi templomban nem lesz szentmise. – hirdették az elmúlt vasárnap.

P. J.

Fotó: Szent István király Szûz Máriának ajánlja az országot. Az Alsótemplom mennyezetfreskóját Éber Sándor festette. Körvonalai megegyeznek a történelmi Magyarországéval. Amikor beszélni se lehetett róla, elég volt felpillantani rá.2017-08-14 16:49:00


További hírek:


PROGRAMAJÁNLÓ ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül