Ma 2023. 5 29.
Magdolna, Magda, Ervin napja van.
Látogatók száma : 55314991    
Honlapkeszites

Marad az Eybl

Cseresnyés Péter alpolgármester az elmúlt idõszakban, a gazdasági válság hatására a sajtóban megjelenõ, legtöbbször városunkat is érintõ negatív történések után egy biztató hír bejelentése miatt hívta tájékoztatóra a sajtó képviselõit.

Az elmúlt hetekben, hónapokban kevés örömet okozó hír jelent meg a médiumokban a foglalkoztatással kapcsolatban. Sajnos azt kell mondani, hogy Nagykanizsa sem volt kivétel ez alól a megállapítás alól. Ezért kell kiemelt figyelmet fordítanunk egy Nagykanizsán is mûködõ vállalkozásra, amelyik egy nehéz év után megszilárdította helyzetét. Csillag Balázs úrral, a Car-Inside Kft. cég ügyvezetõ igazgatójával folytatott tárgyalások alapján ki lehet mondani, hogy a cég (volt Eybl) megtartotta a válság idején kialakult piaci pozícióját, s nagy reményekkel néz a jövõ év elé. A piaci pozíció megtartása azt jelenti, hogy a most foglalkoztatott kb. 120 fõ munkája biztos, ugyanis stabil megrendelés-állománya van a cégnek. Ügyvezetõ igazgató úr pozitív jövõképet vázolt fel, amely nem csak a piaci pozíció megtartását célozta meg, hanem célként a növekedést jelölte meg. Ennek érdekében az elmúlt hónapokban komoly erõfeszítéseket tettek. Munkájuk eredményeképpen biztató jelek vannak arra, hogy a már ismert üzleti partnerekkel kialakult kapcsolat alapján növekedés is várható, amelynek pozitív hatása lesz a foglakoztatásra. Csillag Balázs úrral megállapodtunk abban, hogy a jövõben rendszeresen találkozunk, tájékoztatjuk egymást a cég és a város viszonylatában felmerülõ információkról, ezzel segítve a munkahelymegtartás és munkahelyteremtés nagyon fontos feladatát. Amennyiben a már említett fejlõdés elindul, be fogunk számolni róla. Véleményem az, amit mindig is vallottam, és így is cselekedtem, hogy a város vezetõinek mindent el kell követnie annak érdekében, hogy lehetõségeink kihasználásával városunkban mûködõ vállalkozások erõfeszítéseit támogassuk a munkahelymegõrzés és munkahelyteremtés tekintetében. Mint eddig, ezután is, személy szerint én is és a Fidesz frakció tagjai is mindent megtesznek e feladat és egyben cél érdekében.
S.E.
2009-10-28 15:12:05


További hírek:


POLITIKA ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül