Ma 2023. 6 8.
Medárd, Helga napja van.
Látogatók száma : 55388185    
Honlapkeszites

Városunk 2015. évi sportélete

Rábólintottak a közgyûlésen arra a határozatra, mely a városunk 2015. évi sportéletérõl szól.


Ahogy a határozatban áll, városunk sportélete színes képet mutat. A sportegyesületek a sportágak széles választékát kínálják a sportolni vágyó lakosság számára. Az önkormányzat jelentõs erõfeszítések árán a mindenkori költségvetési lehetõségeket figyelembe véve, folyamatosan biztosította a sportoláshoz szükséges anyagi és tárgyi feltételeket, támogatta a város sportegyesületeit.
Az adatok alapján 2015-ben 79 sportszervezet mûködött Nagykanizsán. Az önkormányzat a költségvetési rendeletében iskolai és diáksportra 17 millió forintot biztosított. Kanizsa sportszervezetei mintegy 3000 sportolónak nyújtanak rendszeres sportolási lehetõséget, illetve biztosítanak versenyeztetést. A 2015. évi költségvetési rendeletben a verseny- és élsportot 62 millióval támogatta a város. Ezen felül külön soron is nyújtott támogatásokat, mely sportszervezeteknek és sportrendezvényeknek nyújtott támogatás - az elõzõvel együtt - 108 millióba került a városnak.
Az intézmények jelenlegi állapotát megfelelõnek ítélik, azonban folyamatosan karbantartást igényelnek. Az olajbányász sporttelep, a Mindenki Sportpálya és az Uszoda üzemeltetése összesen 86 millióba került.

V.M.2016-04-03 06:55:00


További hírek:


KÖZÉLET ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül