Ma 2023. 6 2.
Kármen, Anita, Péter napja van.
Látogatók száma : 55338185    
Honlapkeszites

Ravatalozó-felújításról, pályázatról, ingyenes használatbavételrõl

Csütörtökön ült össze a választások elõtt utoljára – még a régi „összetételben”- városunk önkormányzata.


A soron kívüli közgyûlésen elsõként a Tripammer úti ravatalozó felújításáról tárgyaltak. Mint elhangzott, azért került ismét terítékre a ravatal felújításának kérdése, hogy a közbeszerzést elindíthassák. A kiskanizsai építmény felújítása már befejezõdött, most a Tripammer utcai rekonstrukciója lesz soron. A kivitelezés teljes költségét közel 53 millió forintra kalkulálják.
Szintén tárgyalta a grémium azon üzlethelyiség egy részének ingyenes használatba adását, ahol a TISZK-es tanbolt is mûködik. Az említett helyiség iránt a Nagykanizsa Szociális Foglalkoztató jelezte érdeklõdését, hogy saját gyártású termékeit értékesíthesse. Egyidejûleg a cég a helyiségeket telephelyként is kívánja használni – tudható az elõterjesztésbõl. Ezt a napirendet is elfogadta a testület, ahogy a vis maior támogatás elnyerésére vonatkozó pályázat benyújtásához szükséges közgyûlési határozat módosításáról szóló javaslatot is. Mint már írtunk róla korábban, a pályázati támogatásból a kiskanizsai belvíz elleni védekezés munkálatok költségeinek egy részét fedeznék. Az ülésen elfogadták még a 2014-2020-ig szóló Integrált Területi Programjára vonatkozó javaslatot,majd a megyei területfejlesztési tervezési dokumentumokkal kapcsolatosat is. Ez utóbbi napirend kapcsán a közgyûlésen elhangzott, azért indokolt ennek városi/közgyûlési szintû megvitatása, mert az elkészült, megyei fejlesztési tervben a város és térsége nem megfelelõ módon lett feltüntetve, mármint a pénzügyi támogatást illetõen. Az ülésen kihangsúlyozta Cseresnyés Péter: városunk gazdaságfejlesztése nagyobb hangsúlyt kell, kapjon megyei viszonylatban.

Sz.Zs.

További képek a galériában.2014-10-09 15:07:00


További hírek:


KRÓNIKA ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül