Látogatók száma : 39942167

Honlapkeszites

Kézilabda NB II: megszakadt a hétmeccses győzelmi sorozat

Szigetvári KSE (6.) - Nagykanizsai Izzó SE (7.) 30-25 (12-12)
NB II Dél-nyugati csoport férfi kézilabda-mérkőzés, 19. forduló. Szigetvár, 100 néző. Vezette: Mazzag I., Papp T.

Izzó SE: Tóth Á. - Füle 5, Tompek 7, Kovács B. 4, Nagy B., Kiss G. 6, Senger D. 3. Csere: Beck, Korcsmáros B. Edző: dr. Woth Péter.
Már a szigetvári mérkőzés előtt ismert volt, hogy a kanizsaiak csurgói játékosai nem tarthatnak az Izzóval, az már sokkal kellemetlenebb információ volt, hogy a Csató Dávidot és Musits Norbertet Budapestről szállító személygépkocsiba rohant egy másik gépjármű. Szerencsére személyi sérülés nem történt, viszont az intézkedés időtartama túl hosszúra sikeredett, így a két játékos sem futott be a találkozóra.

Amúgy a meccs délutánja kedvezően indult, hiszen az Izzó SE junior csapata remek teljesítménnyel 21-20 nyert a szigetváriak hasonló korú csapata ellen. A nagyok mérkőzésének első játékrészében a vendégek jól tartották magukat (25. perc: 10-11; 29. p.: 11-12), hiszen vezettek is. Tóth Ákos ezúttal is remek formában védett, Tompek Alajos pedig új posztján - átlövőként - szerezte a gólokat. Amint az várható volt, a második játékrészben a Nagykanizsa a félidő közepére elfáradt (45. p.: 21-18) és a juniorok nem tudták pótolni a felnőtteket.
Dr. Woth Péter: "A rendelkezésre álló felnőtt csapattagok derekasan küzdődtek. Remélem, a következő találkozón ismét teljes lesz keretünk és hozzuk a kötelező győzelmet."

Erima Gyermekbajnokság Régió-osztály: U12-es lány forduló eredményei: Izzó SE - Csurgó 20-5, Izzó SE - Siófok 12-5, Izzó SE - Kocsola 19-14. Legjobb kanizsai góllövők: Herman Nikolett 21, Janzsó Dominika 15.