Ma 2019. február 23. szombat,    
Alfréd napja van.    
Látogatók száma : 39992265    
Honlapkeszites

Elhunyt Hajdu Sándor városunk vegyeskarának Örökös Karnagya

Szomorú hír jött Balatonboglárról, Hajdu Sándor, Nagykanizsa Város Vegyeskarának Örökös Karnagya, zeneszerző, zenész 2013. december 30-án 11,30-kor örökre elment.


Tősgyökeres kanizsai volt, 1939. június 5-én született városunkban, önmagát mindig Hunyadi utcai gyereknek mondta. Bár korán elkerült városunkból, mégis ezer szállal kötődött hozzánk. Ide kötötték diákévei, első „szerelmei”, szülei a kanizsai temetőben nyugszanak és élete utolsó nyolc évében a Városi Vegyeskar vezetőjeként számtalan szép művel, feldolgozással és koncerttel véste be magát minden zeneszerető kanizsai emlékezetébe.
Középiskolai tanulmányait a győri Zenei Gimnáziumban kezdte zongora, trombita és zeneszerzés szakokon, majd a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskolában zeneszerzést tanult. Elvégezte a Liszt Ferenc Zeneakadémia karnagyképzőjét, mindig büszkén beszélt tanáráról, Kodály Zoltánról.
1962-ben korrepetitor a Színművészeti Főiskolán és a Budapest Táncegyüttesnél, majd karnagy a Ganz-Mávag Férfikarnál, a KISZ Központi Kórusnál és a Filmgyárban. 1967-től a Bergendy együttes zeneszerzője, trombitása, sok örökzöld sláger szerzője. 1986-tól karmester Kecskeméten, 1989-től Békéscsabán, 1992-2005-ig a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház zenei vezetője, egyben a zalaegerszegi Vegyeskar vezetője. 2005 év elején vette át Nagykanizsa Város Vegyeskarának vezetését. Nemzetközi fesztiválokon vettek részt Szardinián és a lengyelországi Bielsko-Bialában, felléptek szerte az országban, 2010 májusában a KÓTA minősítő hangversenyén „Hangversenykórus” címet értek el. Misét, gyászmisét komponált, kanizsai költők verseit zenésítette meg, népdalokat dolgozott fel, amelyeket kórusával rendszeresen elő is adott. Munkásságát a város vezetése „Nagykanizsa Kultúrájáért” kitüntető címmel ismerte el 2012-ben.
Az egészségi állapota romlása és az októberi szívműtétje után december 22-én tért vissza kórusához, a kiskanizsai Sarlós Boldogasszony templomban adott koncerten vezényelte saját karácsonyi feldolgozásait.
Ez volt az utolsó vezénylése.
Csatlakozott nagy elődeihez, tanáraihoz, szerzőtársaihoz.
Életműve, szeretetteli egyénisége mindörökre velünk marad.
 

Nagykanizsa Város Vegyeskara2013-12-31 08:35:00


További hírek:
A balatoni személyhajózás és a komp forgalma is nőtt
Indul a Filmklub
Egy gyújtogatót és egy verekedő bandát is bíróság elé állítanak holnap
Szabadidősport: a hangulatra sem lehetett panasz
Workania: a legrosszabbul fizetett ágazatokban nőttek a legjobban a bérek


KRÓNIKA ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül

A nap vicceállás Nagykanizsa, munka Nagykanizsa, Jooble
jooble